Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Žrtvama ratnih zločina Vlada plaća milion i po * SDP da ide samostalno * Četvrtina švercovanih cigara stiže iz Crne Gore * Ko ne ode sam dobiće otkaz * Kruzerima do polarnih medvjeda * Bdenje za Elvisa * Odlazak pregaoca
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 17-08-2017

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
BORIS MARIĆ, PRAVNIK:
Crnogorsko državljanstvo je u slučaju Vladimira Jokića nesporno i on nema drugo državljanstvo, o čemu ima dokaz. Ne može se nijedan crnogorski građanin uvesti u status apatrida zbog političkog obračuna.

Vic Dana :)

Pitaju Muju:
- Šta ti Mujo imaš od škole?
A Mujo će na to:
- A šta imam, 200 metara!


Sjedi Mujo na ulici usred ljeta, na 40 stepeni, u vunenom prsluku i preznojava se. Prolazi Haso pored njega i pita ga:
- Je’l, Mujo, što sjediš na ovoj vrućini u prsluku? Zar ne vidiš da si se sav preznojio?
A Mujo će njemu:
- Ta nije meni toplo od prsluka, nego od sunca!


- Halo, dobar dan, jesam li dobio savjetovalište za alkoholičare?
- Jeste, izvolite!
- Zanima me ide li led u vinjak?







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

 
Regioni - datum: 2017-08-16 MJEŠTANI NEGODUJU ZBOG RADOVA U KORITU RIJEKE Tri koncesionara rade u Grnčaru
Dan - novi portal
GUSINjE – Gusinjanin Safer Toskić požalio se nedavno na neprijatnosti zbog izvođenja radova u koritu rijeke Grnčar i oko nje, ističući da koncesionar uništava njegov posjed i put pored kuće, dok prašina zagađuje okolinu.  Toskić podsjeća da je Ministarstvo poljoprivrede uvelo moratorijum na eksploataciju šljunka i pijeska iz svih crnogorskih rijeka i ističe da se ta zabrana ne poštuje kad je u pitanju Grnčar.
-Tri koncesionara izvode radove u koritu rijeke Grnčar, a kako sam nedavno izjavio za vaš list, jedan od njih radi u blizini moje kuće. Opominjao sam ga da mi ne pravi štetu na imanju, ali mi je rečeno da on ima odobrenje za radove. Kamioni su oštetili asfaltni put kroz Grnčar, kao i magistralu prema Gusinju i Plavu, jer su pretovareni i bez zaštitnih cerada, pa se iz njih prosipa materijal. Ovdje Opština i sklapa ugovore, i to na 60 dana, i određuje prostor i količinu materijala i vrši nadzor. Prije izvjesnog vremena inspektor za vodoprivredu Dragan Šekularac dolazio je na moj poziv i bili smo na licu mjesta, da bi prekjuče ponovo došao tražeći da tu budu i zvaničnici Opštine i izvođači radova, ali se niko od njih nije odazvao. Šemso Jarović, kao nadzorni organ u ime Opštine, nedolazak je pravdao poslom u vezi krpljenja rupa na putevima –kazao je Toskić.
On naglašava kako je Šekularac primijetio da ima propusta u radovima i istakao da može preduzeti mjere iz svoje nadležnosti tek nakon 31. avgusta kad istekne ugovor. Kazao je da u ugovoru piše da je riječ o sitnim, interventnim radovima. Pošto se drugi nisu pojavili na licu mjesta, Šekularac je bageristi rekao da treba malo da požure s radovima, jer se na pojedinim mjestima propusti moraju ispraviti. Rekao je i da Grnčar mora nastaviti da teče u dva kraka, kao i ranije, odnosno da se ne smije poremetiti tok rijeke.
-Šekularcu sam sugerisao, kako što se i na prvi pogled vidi, da to nijesu interventni radovi već eksploatacija šljunka, što može da se zaključi i iz odgovora predsjednice Anele Čekić na moj zahtjev. Ovim projektom nije predviđena eksploatacija šljunka i pijeska, sem dijela izvađenog šljunkovitog nataloženog materijala, s tim da se dio tog materijala ugradi u zaštitne nasipe duž obala korita rijeke Grnčar u dužini od 4,5 km. Čekićeva je navela da je Uprava za vode, uz saglasnost Ministarstva poljoprivrede i ruralnog razvoja, izdala saglasnost za izvođenje sitnih interventnih radova i uklanjanje dijela nataloženog materijala iz rječnog korita na kritičnim dionicama, kako bi se na vrijeme spriječile štetne posledice jesenjih kiša koje prouzrokuju porast vodostaja. Navela je da pravo nadzora nad izvođenjem pomenutih radova -intervencija vrši nadzorni organ Opštine Gusinje, inspekcija za vodoprivredu i komunalna inspekcija, a izvođači radova su u obavezi da svoje izvještaje o radu, ovjerene od nadzornog organa Opštine, dostavljaju petnaestodnevno Opštini, da bi se time izbjegla zloupotreba od strane izvođača radova –kazao je Toskić.Uvođenje moratorijuma na eksploataciju šljunka i pijeska iz rječnih korita svih crnogorskih rijeka, koji je na snazi od aprila ove godine, pokazalo je opravdanost te mjere, ali i ogolilo srazmjere devastacije koja je najbolje vidljiva tokom niskog vodostaja. Precizirano je da su najugroženiji tokovi rijeka Grnčar i Lim, koji će biti prioritet za izradu sanacionih planova i planiranja daljeg održivog korišćenja ovih resursa.N.V.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"